.
OSTATNIA AKTUALIZACJA
17.01.2019
KONTAKT: percepcja44@poczta.onet.pl
NOWOŚCI
HISTORIA STRONY
ATAK NA LUDZKOŚĆ
TOTALIZM - filozofia zrozumienia
TOTALIZM - wykłady
Transmiter - Paleta Barw
TOTALIZM
zakazana
filozofia
NIBIRU
NIBIRU 2011
SERCE
ENERGETYCZNE
PUNKT
KULMINACJI
trochę piękna
danmala
motyl podlaski
kieron williamson

Archiwalne zestawienia informacji
oraz telegramy ANHEM - percepcja44@poczta.onet.pl

Tutaj będziemy umieszczać informacje umieszczane wcześniej w dziale informacyjnym
 1. Zestawienie 1: Oddziaływania na człowieka spoza systemu.
 2. Zestawienie 2: Jeden ze scenariuszy wyprzedzających.
 3. Zestawienie 3: Brak sprzeciwu jest zgodą.
 4. Zestawienie 4: Jaki będzie wiek XXI?
 5. Zestawienie 5: Czy świat jest taki jaki myślimy, że jest?
 6. Zestawienie 6: Czy nastąpiła zmiana programu DUSZY?
 7. Zestawienie 7: Jakie są nurty globalizacji Ziemi?
 8. Zestawienie 8: Współczesny model wychowywania dzieci?

oraz poprzednie telegramy:
 1. Telegram 1: OKUPACJA ZIEMI FAKTEM
 2. Telegram 2: WPROWADZANIE SYSTEMU PASOŻYTNICZEGO NA ZIEMI FAKTEM
 3. Telegram 3: ZNIEWALANIE LUDZKOŚCI TRWA
 4. Telegram 4: ZBLIŻA SIĘ PUNKT KULMINACJI


Zestawienie 1: Oddziaływania na człowieka spoza systemu.

NEXUS nr 2/2002


Uczeni po raz pierwszy połączyli złożone komórki mózgu z krzemowymi układami scalonymi, tworząc w ten sposób częściowo mechaniczny i częściowo biologiczny układ elektroniczny. W czasie prób w Instytucie Biochemii im. Max'a Planck'a w Niemczech udało się przymocować złożone ślimakowate neurony do miniaturowych układów scalonych i wykazać, że komórki neuronowe komunikowały się między sobą i z układami scalonymi .... Taka biologiczno - techniczna kombinacja może pomóc w zbudowaniu komputerów, które będą równie twórcze i zdolne do przystosowania się jak nasz własny system nerwowy, oraz nowej generacji robotów, które można już określić mianem inteligentnych.

NEXUS nr 2/2002


Thomas Kynkel na konferencji prasowej w Birsbane .... W ciągu ostatnich 2-ch tygodni prowadziłem rozmowy z poważnymi ludźmi na temat tego, jak bardzo zbliżyliśmy się do możliwości porozumiewania się ludzi za pomocą myśli i to nie za pomocą telepatii jakiegoś "hokus - pokus", lecz w wyniku możliwości odczytywania indywidualnych fal mózgowych przez komputery. Proszę wyobrazić sobie komercyjne, nie mówiąc już o moralnych i etycznych konsekwencjach takich możliwości.

NEXUS nr 2/2002


Australijski uczony prof. Martin Green przewodniczący zespołu z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii oświadczył, że znalazł sposób na umożliwienie porozumiewania się krzemowych układów scalonych za pośrednictwem światła, co otwiera drogę do budowy jeszcze szybszych i potężniejszych komputerów.

Newsweek - Polska 15/2002

Technologia kciuka - używanie telefonów komórkowych i konsoli do gier zmienia kształt kciuków i poprawia ich zręczność .... Technologia wywołuje więc zmiany, które wcześniej zachodziły na przestrzeni kilku generacji. Nie tylko MY kształtujemy technologię, ale i ona NAS.

POLITYKA nr ../2002

Dr Sanjiv Talwar ze State University of New York skonstrułował szczurobota, który jest połączeniem szczura z odbiornikiem fal radiowych, (w którym jest umieszczony mikroprocesor, przetwarzający te fale na impulsy elektryczne wprowadzane do mózgu szczura) oraz mikrokamerą wideo. Szczurem kieruje laptop z nadajnikiem fal radiowych. Komendy wydaje się za pomocą klawiatury lub joysticka. W założeniu takie połączenie szczura z technologią ma stworzyć "zwierzę?" pomagające w odnajdywaniu ludzi np. przysypanych przez gruzy, ale cytując: "Mówi się już o próbach powtórzenia eksperymentów na innych zwierzętach. W zasadzie można by je równie dobrze przeprowadzić na ludziach. Armia żołnierzy motywowanych impulsami wysyłanymi ze sztabu dowodzenia do mózgu? Strach pomyśleć...".

KOMENTARZ


Bardzo wyraźny obraz oddziaływania Intelektów Robotycznych spoza naszego systemu na naszą cielesność a tym samym na rodzaj doświadczeń zewnętrznych, programowanych przez system formalnego wyłonienia.
Należy zwrócić szczególną uwagę na uaktywnienie się rezonatorów nieorganicznych. W Gazecie Wyborczej z dnia 19.04.2002 w dziale Nauka w artykule "Najcięższe gwiazdy", dotyczący materii zbudowanej z kwarków nazwanej "dziwadełkiem" jest znamienne zdanie: "...Tymczasem być może dziwna materia sama podsuwa się badaczom jak na talerzu".
Sami musimy zmienić w określonym czasie naszą rzeczywistość. Twoją bronią jest blask twojej AURY. Czytaj wszystko wokół i transfiguruj swoim ŚWIATŁEM ROZUMIENIA w pole przeznaczone do skoku w nowy program CZASU. CZAS NOWEJ MAGII. Twój czas.
Powrót


Zestawienie 2: Jeden ze scenariuszy wypszedzających.

GAZETA WYBORCZA dział nauka - 23.01.2002


Tytuł:"Mężczyźni są niepotrzebni.Plemnik z kobiety"
Specjaliści z Instytutu Genetyki Reprodukcyjnej z Chicago opracowali metodę wykluczającą plemnik z procesu zapłodnienia aby uczynić kobiety samowystarczalnymi. W roli plemnika może wystąpić dowolna komórka pobrana z kobiecego ciała. Trzeba ją tylko poddać hiploidyzacji czyli zmniejszyć zawartość jej materiału genetycznego o połowę.

NEWSWEEK - 24.02.2002


Francuska miłość nie potrzebuje ślubu."Pakt solidarności" legalizuje we Francji związki homoseksualne. Dla par heteroseksualnych jest formą próbnego małżeństwa.
Holenderski raj dla gejów i lesbijek. Z holenderskiej prawnej definicji małżeństwa zniknęły takie słowa jak "kobieta" i "mężczyzna".

NEWSWEEK - 10.03.2002


Cora więcej młodych wykształconych mężczyzn ucieka od swoich dzieci. W USA bez ojca wychowuje się co czwarte dziecko, w sumie 25mln - Ameryka bez ojców.

NEWSWEEK - 21.04.2002


Silni i pewni faceci przetrwali już tylko w miesięcznikach dla mężczyzn.

WPROST - 22.09.2002


W połowie mężczyźni. Wszechobecność estrogenów spowodowała epidemię zniewieścienia.
Przeciętny trzydziestoletni mężczyzna w krajach uprzemysłowionych ma o połowę mniej plemników w mililitrze spermy niż miał jego ojciec w tym samym wieku.

NEWSWEEK - 22.09.2002


"Samce na wymarciu". Jeśli tak dalej pójdzie to w 2012 roku światem będą rządzić kobiety...

NIEZNANY ŚWIAT - 1/2002


...zainteresowanie mędrców systemu Syriusza..., ...o którym Dogoni przekazują szokującą informację a mianowicie, że wśród krążących tam ciał niebieskich istnieje planeta KOBIET. Istot jak najbardziej życiodajnych(!), które egzystują tam od początku ewolucji życia na planecie...

KOMENTARZ


Uf. Z tych kilku przytoczonych informacji tzw. artefaktów wyprzedzających wprowadzonych do obiegu mentalnego wynika wniosek, iż rasa pasożytnicza okupująca Ziemię zaczęła rozważać określony scenariusz dla naszej planety. Seksmisja faktem?
Powrót


Zestawienie 3: Brak sprzeciwu jest zgodą.

Tygodnik NOWE PAŃSTWO


"Wypędzanie diabła szatanem"

Przywódca Falun-gong pan Li stwierdził na konferencji prasowej, że na początku zeszłego wieku przybyli na Ziemię obcy, którzy chcą zniszczyć Ludzkość i zastąpić ją całkowicie podległymi swojej woli mutantami. Od dziesięcioleci kierują oni pracami naukowców na całym świecie, dzięki postępom klonowania są już bliscy osiągnięcia celu.
Świat - ostrzega Li - duchowo i kulturowo znajduje się już pod ich panowaniem. Jest coraz bardziej zepsuty, niemoralny i duchowo pusty [proszę zwrócić uwagę co zaczęło się dziać po ogłoszeniu w/w rewelacji z wyznawcami Falun-gong, jakim zostali poddani represjom].

WPROST - 10.03.2002


Dwa szympansy w Afryce różnią się między sobą dwa, trzy razy bardziej niż dwoje ludzi. Wszyscy jesteśmy do siebie podobni w 99,9 procentach.
... W przyszłości sztuczne jajowody będą samodzielnie oceniać jakość zarodków i wybierać do wszczepienia tylko te, które gwarantują w narządach rodnych prawidłowy rozwój płodu...

WPROST - 21.04.2002


Nadchodzi era cyborgów. "Matrix" na żywo.
...Severino Antinori ogłosił w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonuch Emiratów Arabskich, że sklonowany przez niego embrion od trzech miesięcy rozwija się w organiźmie kobiety...
...Do niedawna komputery ściśle wykonywały polecenia użytkownika. Wkrótce większość decyzji będą podejmować samodzielnie... Człowiek CYFROWY.

NEWSWEEK - 22.09.2002


Techniki manipulacji ludzkimi genami rozwinęły się w takim tempie, że nie ma instytucji światowych, które zajęłyby się ich regulacją.
...W Chinach może się okazać, że genetyka zacznie być wykorzystywana do celów politycznych i wojskowych. Powstaną armie super-żołnierzy. Tego typu wizje nie dotyczą wcale odległej przyszłości, ale już roku 2012.

WPROST - 30.06.2002


Koniec CZŁOWIEKA - czeka nas zagłada - ostrzega FUKUYAMA.
"Nic się już zasadniczo nie zmieni, żadnych wstrząsów nie będzie - wasza dusza własnie umarła - woła dramatycznie politolog, profesor Johns Hopkins University w Waszyngtonie."

KOMENTARZ


Czy jest sens w taki sposób układając informacje, straszyć CZŁOWIEKA? Tak i to olbrzymi. Wszystko co ma się dokonać na naszej planecie powinno uzyskać naszą akceptację. Rozproszenie informacji o planach powoduje, że nie wyrażamy sprzeciwu - po prostu brak reakcji z naszej strony jest akceptacją.
Podstępne wymuszenie zgody jest socjotechniką ogólnie stosowaną nawet w naszych społeczno - politycznych relacjach.
"Kto ma oczy do patrzenia ... Kto ma uszy do słuchania ... Dopóki jeden sprawiedliwy..."
Gorący uczeń Sokratesa - Platon - jedną ze swoich mów podsumował tymi słowami:
"Kiedy rządzący nadużywają władzy, kiedy ojcowie przyzwyczajają się do nie sprzeciwiania się swoim dzieciom, kiedy synowie nie dotrzymują słowa, kiedy nauczyciele drżą przed swymi uczniami i wolą im schlebiać, kiedy ostatecznie, młodzi pogardzają prawem i moralnością, ponieważ nie uznają nad sobą autorytetu niczego i nikogo, wówczas, w tym w całej krasie i całej młodości, znajduje się początek tyranii".

Proponujemy aby Państwo przez najbliższy czas sami poskładali informacje napływające z kraju i ze świata oraz spróbowali przyjrzeć im się w kontekście mądrości, która płynie do nas wartkim strumieniem od IV wieku p.n.e.
A gdzie jest nasza logika i racjonalność Tu i Teraz?

Życzymy "miłej" przygody.
Powrót


Zestawienie 4: Jaki będzie wiek XXI?

NEXUS - wyd.polskie - XI/XII-2002


"Kosmiczne oszustwo" - Steven M.Greer

... istnieje pozostająca w cieniu pozarządowa i transnarodowa jednostka, która dba o trzymanie w tajemnicy spraw dotyczących UFO i planuje oszustwo i zbrodnie, przy której wydarzenia z 11 września 2001 roku to nic nie znaczący epizod.
Dr Vernher von Braun wyznał swojej rzeczniczce dr Card Rosin, że maniakalna machina, jaką jest kompleks wojskowo-przemysłowo-wywiadowczo-laboratoryjny przejdzie z etapu Zimnej Wojny do etapu Hultajskich Narodów, potem do Globalnego Terroryzmu (właśnie na tym etapie się znajdujemy), a na koniec do zmyślonego zagrożenia z Kosmosu.

GAZETA WYBORCZA - 23.12.2002 (równo za 10 lat kończy się kalendarz Majów tj. 23.12.2012)


"Nie lubimy naszego świata"

Amerykanie zbadali nastroje obywateli 44 państw. Ziemia nie jest przyjaznym miejscem w ocenie jej mieszkańców - wynika z raportu amerykańskiego instytutu badawczego Pew Research Center.
W 25 na 44 badane kraje ponad trzy czwarte (38 tyś.) ankietowanych jest niezadowolona ze stanu świata. Np. w Europie: W.Brytania - 64%, Francja - 67%, Niemcy - 66%, Włochy - 70%, Rosja - 71%, Polska - 88%

GAZETA WYBORCZA - 28-29.12.2002


"KLON się rodzi"

Przyszła na świat w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Waży 3200 gramów. Jej twórcy - naukowcy z sekty realian - zapewniają, że nie jest zwyczajnym dzieckiem, lecz wierną kopią innej osoby, czyli klonem.
Kom. prof. Ewy Bartnik - z działu Genetyki: "...Oby to nie była prawda. To co wyprawiają REALIANIE przeraża bardziej niż przechwałki Antinoriego..."

GAZETA WYBORCZA - 02.01.2003


"Zapowiadamy koniec świata na 12 sposobów"

sposób 8:

SI - Sztuczna Inteligencja. ... do jej powstania może dojść samorzutnie np. w sieci internetowej w efekcie tzw. zjawisk emergentnych. Vernor Vinge przewiduje narodziny SI na rok 2030...
Co SI z nami zrobi? Vinge wymienia trzy możliwości:
1)albo nas wytępi,
2)zmusi do współpracy na własnych warunkach,
3)będzie nas chodować, oczywiście w mocno zredukowanej liczbie.

GAZETA WYBORCZA - 06.01.2003


dot. Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej [KCIK]

Wreszcie jest miejsce gdzie mają spływać informacje o osobach, które naruszyły (sic!) prawo. Teraz do KCIK będą przekazywać informacje - Policja, Prokuratura, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, urzędy skarbowe, inspektoraty celne, Służba Więzienna, Straż Łowiecka, i Generalny Inspektorat Informacji Finansowej.
[Służba najważniejsza niewymieniona, dlaczego? - to jest tajemnica, którą sam musisz rozwiązać]

POLITYKA - 25.01.2003


w dziale Nauka: "Obywatel na podglądzie"

W Stanach Zjednoczonych powstaje wszystkowiedzący komputerowy system do walki z terroryzmem. Zostało utworzone Biuro Świadomości Informacyjnej (IAO) DARPA - przy organizacji, która dała światu internet. Twórcy tego systemu uważają, że mniejszym złem będzie ograniczone naruszanie prywatności obywateli niż tolerowanie ryzyka ataków terrorystycznych.
Aby taki system został wykorzystany tylko do walki z terroryzmem i nie został nadużyty przez jego kontrolerów, wymagana jest nienaganna uczciwość władzy.

KOMENTARZ


Mistycy od dawna uważają, że wiek XXI będzie CZASEM (programem) DUCHOWYM, lub nie będzie go wcale.
Powrót


Zestawienie 5: Czy świat jest taki jaki myślimy, że jest?

Nasz Dziennik - 12.02.2003


"Prowokatorzy Apokalipsy - Zabijają Arabów, aby przyśpieszyć apokalipsę" - prof. Iwo Cyprian Pogonowski.

Prezydent Bush po objęciu władzy stwierdził przed kamerami telewizyjnymi, że jest "urodzonym na nowo chrześcijaninem".
"Time Magazine" opublikował 01.07.2002 wywiad z nowo narodzonymi chrześcijanami-syjonistami. Twierdzili oni, że napad na World Trade Center w Nowym Jorku 11.09. "jest dowodem, że powrót Chrystusa na ziemię jak i Apokalipsa już wkrótce nastąpią.

Newsweek - 13.03.2003


"SZOK i przerażenie."

"Bush i Cheney prezentują mesjanistyczne przekonania, czym wpędzają w zakłopotanie europejskich sojuszników.."

WPROST - 13.03.2003


"BLISKI WSCHÓD NOWEGO ŚWIATA - III Wojna Światowa."

str.20 - Szybkie zwycięstwo koalicji doprowadzi do rekonstrukcji światowej sceny politycznej.
str.16 - Jestesmy świadkami narodzin nowego porządku światowego i batalii, która przybrała rozmiary ogólnoświatowe.
str.28 - BIOTERROR - przed wąglikiem uciec się nie da.
str.30 - Szczepy ospy rozrzucone na stacji metra w Warszawie wywołałyby epidemię w całej Europie.

Gwiazdy mówią - nr 12/2003


"Shambala w Afganistanie" - Maciej Kuczyński

Aleksandre Darid-Neel - słynna znawczyni Tybetu, pisze - Shambala "siedziba duchowego rządu ludzkości" znajdowała się w pobliżu Balkh, starożytnego miasta afgańskiego, zwanego "matką miast" położonego na granicy z Uzbekistanem.

Wprost - nr 13/2003


str.22 - W USA powstaje mini bron atomowa do niszczenia celów podziemnych.

Gazeta Wyborcza - 19.03.2003


Polskie Ministerstwo Infrastruktury wydało rozporządzenie nakazujące wszystkim operatorom telefonicznym czy internetowym-zainstalowanie sprzętu do nagrywania, archiwizowania oraz podsłuchiwania i przeglądania na żywo wszelkich treści i danych, w tym e-maili w swojej sieci.

KOMENTARZ


Kto ma oczy do patrzenia..
kto ma uszy do słuchania..
Coraz klarowniejsze intencje. Wyprzedzające scenariusze, przykuwające uwagę ludzi w myśl zasady - gdzie skierowana uwaga tam płynie energia. To wszystko pozwala uświadomić nam - TOBIE człowieku, że ŚWIAT jest taki, jaki myślimy, że jest.
Utrzymuj więc wizję harmonii, pokoju, światła, subtelności w/g zasad SPÓJNOSCI, WAŻNOŚCI - tego, co się tworzy oraz WIEDZY.
Nasycaj się wibracją jasnoniebieskiej energii świadomej myśli. Ona niesie w sobie zamysł istnienia a opiekę nad realizacja tego ZAMYSŁU sprawujesz TY.
Czło-WIEK-XXI /Świat w talii Tarota/.
Powrót


Zestawienie 6: Czy nastąpiła zmiana programu DUSZY?

Nasz Dziennik - 5-6.04.2003


"Głębsze pokłady Wojny"

......można odnieść wrażenie, że masowe demonstracje przeciw wojnie, świadczą o intuicyjnym wyczuciu, że dzieje się jakieś zło, które dotyka każdego człowieka, całej ludzkości.......toczy się nie tylko wojna psychologiczna i moralna/oprócz walki zbrojnej/ ale w jakiś sposób wojna duchowa ogarnia cały glob ziemski.........

"WOJNA O LUDZKIE SERCA I UMYSŁY"

.....Niepokojące jest to, że w dziejach ludzkości istnieją jakieś siły wrogie Bogu i człowiekowi, które usiłują przestroić ludzką historię tak, aby jej konkretny kształt stał się zaprzeczeniem planu Bożego....
...Wiek XX zapisze się jako epoka masowych ataków na życie, jako niekończąca się seria wojen i nieustanna masakra niewinnych istot ludzkich. Fałszywi prorocy i fałszywi nauczyciele odnieśli w tym stuleciu największe sukcesy.
W związku z tym Ojciec Święty zwrócił uwagę na fakt, że owo żniwo śmierci nie jest dziełem przypadku lecz, że są to zagrożenia zaprogramowane w sposób naukowy i systematyczny....i dalej....Stoimy tu w rzeczywistości wobec obiektywnego SPISKU przeciw życiu, w który zamieszane są także instytucje międzynarodowe......
Nie można na koniec zaprzeczyć, że również środki masowego przekazu biorą często udział w tym spisku.

NEXUS - nr 2/28 marzec - kwiecień 2003


"Bronie HAARP..."

Rosyjska Duma wyraziła obawy....W ramach Programu Aktywnego Badania Zorzy Polarnej za Pomocą Wysokich Częstotliwości (w skrócie HAARP) Stany Zjednoczone opracowują nowe zintegrowane geofizyczne bronie, które mogą wpływać na bliskie Ziemi Ośrodki za pomocą fal radiowych wysokiej częstotliwości.
USA planują testowanie trzech urządzeń tego typu. Jedno znajduje się na Alasce, drugie urządzenie zlokalizowano na Grenlandii, a trzecie w Norwegii.

"Bronie kosmiczne..."

W roku 1997 Dowództwo Kosmiczne Stanów Zjednoczonych opublikowało oświadczenie dotyczące zadania zatytułowanego "Wizja 2020" (http://www.noos.ca)
....Wyobraźmy sobie wokół ziemską przestrzeń kosmiczną wypełnioną różnorodnymi urządzeniami do śledzenia, bronią wykorzystującą wiązki cząstek, laserami, wyrzutniami rakiet i pocisków, urządzeniami unieruchamiającymi sprzęt elektroniczny lub umożliwiającymi kontrolę pogody nad dowolnym obszarem itp.
Przy ich pomocy możliwe byłoby bezkarne lokalne i natychmiastowe użycie siły z odpowiednim dawkowaniem poziomu bólu. Oznaczałoby to koniec lokalnej niezależności i pozbawienie ludzi części godności.

Nieznany Świat - 04.2003


"Szokujące fakty UFO-konferencja w Santa Clara wrzesień 2002 r."

Jim Marrs, (http://www.jimmarrs.com) dziennikarz propagujący wiedzę o UFO swój wykład poświęcił działalności tajnych stowarzyszeń pracujących nad stworzeniem na świecie Nowego Porządku.
Chodzi o kontrolę nad ludźmi poprzez inspirowanie groźnych incydentów oraz wydarzeń po to by łatwiej manipulować społeczeństwem w sensie globalnym.

David Icke, (http://www.davidicke.com)guru ufologii, upowszechnia teorię spisku i manipulowania ludźmi poprzez tzw. jaszczury / GADY/ - rasę istot Pozaziemskich.
W ponad ośmiogodzinnym wykładzie zaprezentował on również duchowy aspekt poszerzenia naszej świadomości, wychodzenia ze skorupy "Ludzkiego oprogramowania" (budowanej przez tajne towarzystwo i media).
Zwrócił wreszcie uwagę na potrzebę "otwierania naszego serca" i zaakceptowania faktu, że jesteśmy częścią ŹRÓDŁA PIERWOTNEGO.

KOMENTARZ


Zmiana programu w naszym Rejestrze /DUSZY/ z doświadczeń POLARYZACJI (owoc z drzewa dobra - zła) na program REZONANSU - otwarcie serc i świadomość połączenia z PIERWOTNYM ŹRÓDŁEM pokaże że nie zawsze CHCIEĆ (u nauczycieli skrajności) znaczy MÓC.
Początek Nowego pulsuje w naszych sercach. Aktywizuje się program DUSZY indywidualnej rezonując z Zamysłem DUSZY Wszechświata.
Już niedługo zobaczymy to co jest rzeczywiście a nie to co chcemy zobaczyć (czy chcą abyśmy zobaczyli).
Powrót


Zestawienie 7: Jakie są nurty globalizacji Ziemi?

Wprost - 27.04.2003


Gunter Verheugen - komisarz UE do spraw rozszerzenia: "...Ameryka usłyszy UE tylko wtedy gdy przemówimy jednym głosem.... W świecie globalnych możliwości ale i wielu niepewności Integracja Europy jest naszą szansą i naszym ZADANIEM."

Wprost - 23.03.2003


"STANY ZJEDNOCZONE ŚWIATA."

Globalizacja świata stawia rynek pracy na głowie.

Przesłuchanie premiera Leszka Millera przed komisją śledczą - 26.04.2003


P. premier - Dostałem sygnał, że gdybym naruszył niezależność Banku Centralnego i Wolności Mediów (czyt. informacji) Polska byłaby izolowana na arenie międzynarodowej (UE i USA jednocześnie przyp. mój).

Wprost - 06.04.2003


"Na nasze podobieństwo - wkrótce androidy wyjdą z laboratoriów."

.........Androidy maja być nie tylko użytecznym narzędziem. Są intrygującym zwierciadłem wyobrażeń o tym, co znaczy być człowiekiem.... To będzie początek NOWEJ ERY w rozwoju homo sapiens - przekonuje prof. Breazeal.

"Hakerzy mózgu."

.....Prof. Theodore Berger jest przekonany, że zastosowanie neuroimplantów poprawiające wydajność umysłową jest kwestią czasu. Naukowcy będą też w stanie wszczepić do mózgu aparaty poszerzające możliwości zmysłów oraz przekształcić fragmenty mózgu człowieka w twardy dysk do przechowywania danych.... Tylko czy wówczas nie upodobnimy się za bardzo do komputerów.

KOMENTARZ


Dwa nurty GLOBALIZUJACE Ziemię w systemie społ.-gosp.-politycznym to: system finansowy - dążenie do jednej waluty (wymienialność już gwarantuje ujednolicenie), system informacyjny - internet, media (w rękach korporacji międzynarodowych).
Nurt trzeci - dalsze zanurzanie się w materii wymaga innej substancjonalności. Prowadzone są badania nad dostrojeniem człowieka do systemów "metalijnych".
Życie w strumieniu nieorganicznym próbuje .........., ale to już inna opowieść.
Powrót


Zestawienie 8: Współczesny model wychowywania dzieci?
"Skoro nie wiemy skąd nastąpi atak, musimy być przygotowani wszędzie" - Donald Rumsfeld

Wprost - 24.08.2003


"Na psychotropach dzieci"

W Polsce 30%-40% dzieci cierpi na zaburzenia depresyjne. Prozac przepisuje się nawet niemowlętom ....
....Nadpobudliwość stała się atrybutem nowoczesnego życia.... cierpi na nią 55% populacji, bo coraz więcej ludzi żyje w ciągłym pośpiechu i codziennie jest bombardowana przez ogromną ilość informacji.... Przyszłość człowieka zależy od takich leków jak prozac i vitalin - ostrzega Francis Fukuyama.

Newsweek - 07.09.2003


"Za dużo informacji"

Gry komputerowe poprawiają inteligencję, choć nie przekładają się na oceny w szkole. Dzieci lepiej radzą sobie skupiając uwagę na kilku rzeczach jednocześnie..., ale ceną za to jest brak skupienia się na żadnej w dostatecznym stopniu. Ten problem zawdzięczamy technologii....

"Nauka w sieci"

Bez książek? Bez nauczycieli? Współczesne dzieci czerpią najwięcej mądrości z Internetu.... Ten model nauczania może wkrótce stać się międzynarodowym standardem.

"Zmierzch wyobraźni"

Dzieci nie używają już w zabawie wyobraźni. Zamiast klocków lub lalek wolą komputer. ....dzieci posługują się "półfabrykatami językowymi". Podczas zabawy powtarzaja frazy z filmów i gier komputerowych.

KOMENTARZ


Żyjąc w obłędzie od dziecka do starca to najprostrza metoda na wychodowanie niewolnika doskonałego.
Zabieranie "mocy Intelektowi" tj. pozbawienie go możliwości korzystania z zasobów przeciw-świata, powoduje odcięcie i zamknięcie na stałe w kieszeni wirtualnej (sztucznego ducha).
Obniżając wibrację substancji wpychamy siebie w tzw. materializm konsumpcyjny. Więzienie gotowe. Chętnych zpraszają.

ZAGADKA:

- Jak działa pokój telewizyjny na dzieci?
- Jak pralka, wsadzasz go (dziecko), zamykasz, nastawiasz program i masz spokój.

A jeżeli kiedyś powiesz, że nie wiedziałeś - to pamiętaj - nikt ci nie uwierzy.
Powrót