.
OSTATNIA AKTUALIZACJA
17.01.2019
KONTAKT: percepcja44@poczta.onet.pl
NOWOŚCI
HISTORIA STRONY
ATAK NA LUDZKOŚĆ
TOTALIZM - filozofia zrozumienia
TOTALIZM - wykłady
Transmiter - Paleta Barw
TOTALIZM
zakazana
filozofia
NIBIRU
NIBIRU 2011
SERCE
ENERGETYCZNE
PUNKT
KULMINACJI
trochę piękna
danmala
motyl podlaski
kieron williamson

Wojna informacyjna o świadomość człowieka trwa! ANHEM - percepcja44@poczta.onet.pl

08 - 03 - 2011

W obecnych czasach świadomość człowieka stała się głównym i strategicznym elementem, o który dziś walczą rządzący, wielkie korporacje ale też Ci (świadomi i nieświadomi agenci matrix'a), którzy nie pozwalają ludziom odkryć samych siebie. Efektem tej walki jest to, że ludzie są "bombardowani" informacjami, które często są nieistotne ale mają odwrócić uwagę od rzeczy ważnych; czy też informacjami od tak zwanych środowisk opiniotwórczych czy ekspertów, którzy przekazują odbiorcom gotową interpretację rzeczywistości co ma na celu odwrócić człowieka od pomysłu samodzielnego myślenia.
Często też, aby przymusić człowieka do akceptacji tego co mu się narzuca, prezentuje się informacje w sposób wywołujący u odbiorców negatywne emocje, w szczególności emocję strachu.

Przykładem takich manipulacji może być każda duża szczepionkowa kampania informacyjna prowadzona przez koncerny farmaceutyczne, bo jeśli uda się przekonać ludzi do szczepień na masową skalę to wiążą się z tym duże zyski koncernów.
Widać też, że nie tak łatwo jest "złamać" świadomość człowieka aby go przekonać do np. zaszczepienia się, o czym świadczy ostatnia kampania pod hasłem "pandemia" grypy AH1N1, która odniosła tylko częściowy sukces (Polska nie zakupiła ani jednej szczepionki choć inne kraje UE podporządkowały się dyrektywom WHO, które pisane były pod dyktando firm farmaceutycznych).
Innym przykładem wojny informacyjnej z lokalnego podwórka jest sprawa "katastrofy" w Smoleńsku w 2010 roku, której nikt nie zamierza wyjaśnić, a której "badanie" ciągnąć się będzie tak długo, aż uda się świadomość odbiorców znużyć do tego stopnia, że przestaną się oni interesować rozwikłaniem tej sprawy.
Inne ważne aspekty wojny informacyjnej to obniżanie poziomu edukacji społeczeństwa (efekt obserwujemy np. w spadającej co roku liczbie patentów), zubożenie moralne i bezpardonowy atak na podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina (w roku szkolnym 2010/2011 do pierwszej klasy szkoły podstawowej poszło najmniej dzieci od ostatnich 35 lat a tę statystykę podniosły 6-latki, które razem z 7-latkami trafiły do pierwszych klas).
W efekcie tych działań produkuje się tzw. społeczeństwo konsumentów, z którego "wycięto" przestrzeń wewnętrzną stanowiącą o jego człowieczeństwie (przykładowo tak zdegenerowane społeczeństwo zostało pokazane w filmie "Idiokracja").

Istnieją oczywiście ludzie próbujący jednak odkrywać swoje wnętrze ale są oni "z góry" skazani na potok dezinformacji płynących z książek ezoterycznych, z tak zwanych przekazów i innych nieweryfikowalnych źródeł.
Na tym polu wojna informacyjna przybiera formę wojny o ludzką duszę, gdzie różni mistrzowie duchowi czy religijni kierują ludzką świadomość na manowce świata wewnętrznego.
Jeśli zaś ciężko jest już usunąć z "obiegu" informacyjnego wiedzę, która pozwala na wkroczenie na ścieżkę samorozwoju (samopoznania) świadomości to celowo zostają do niej wprowadzane różne "wirusy" podważające wiarygodność samego źródła wiedzy i fałszujące prawdziwy obraz rzeczywistości wcześniej poprawnie przedstawiony. Tak stało się z wiedzą przekazaną np przez Chrystusa i tak też dzieje się obecnie ze współczesną filozofią bycia dobrym - totalizmem.
Od kilku już lat dr Jan Pająk, który jako pierwszy formalnie sformułował idee totalizmu, obecnie sam wprowadza do tej filozofii idee zaprzeczające jego wcześniejszym odkryciom. Robi to jak sądzę nieświadomie lub też robi to ktoś kto się pod niego podszywa. Przykładem niech tu będzie choćby "prawo obowiązkowej obrony", które jako jedyne zostało w późniejszych wersjach monografii totalizmu całkowicie usunięte. Prawo to silnie koresponduje z cnotą serca DZIELNOŚĆ i w skrócie mówi o tym, że mamy obowiązek przeciwstawiania się złu gdy chce ono "wniknąć" w naszą przestrzeń życia. Można się więc domyślić komu tak naprawdę "prawo obowiązkowej obrony" przeszkadzało.
Polecam obszerny i bardzo przejrzyście napisany artykuł na temat wojny informacyjnej Pana Rafała Brzeskiego "Wojna informacyjna". Artykuł pokazuje wiele mechanizmów tej wojny w aspekcie walk pomiędzy państwami.

Trzeba jednak pamiętać, że wojny informacyjne są prowadzone przede wszystkim przeciwko świadomości człowieka i mają różne cele w zależności czy prowadzą je państwa, korporacje czy inne grupy drapieżców.
Powrót